חיפוי קיר

חיפוי לקיר הוא אחד מהשיפוצים המגניבים והיפים ביותר, שמעניקים לקיר חיפוי מכל חומר וצבע שתרצו, וכך משדרגים משמעותית את הבית ואת האסתטיקה שלו. חיפוי מתאים במיוחד כחיפוי לקירות גבס, כאשר אתם מעוניינים בקירות אבן ובהדפס מרשים, וכן כחיפוי מבודד ואוטם לקירות הבית, ולמגוון צרכים אחרים ונוחים. כדי להבין יותר על התהליך, והאם מדובר בעניין שמתאים לבית שלכם – לפניכם הכל על חיפוי קיר. 

מה הוא בדיוק חיפוי קיר?

חיפוי קיר הוא עיטוף וחיפוי של הקיר הקיים, בין אם זה קיר בטון, גבס או כל קיר אחר – בציפוי קיר אחר ושונה, שגם מוסיף לקיר שכבת בידוד אסתטית ומרשימה וגם משדרג את כלל העיצוב הבית בהתאם לבחירתכם. חיפוי קיר נעשה רבות הן על קירות בתוך הבית, כמו על קיר הטלוויזיה או על קיר המטבח, וכן גם על קירות חיצוניים, מחוץ למבנה הבית ולמען עיטורו או בידודו. חיפויי קיר מצריכים תהליך עבודה די פשוט, מאחר ומדובר בתוספת גרידא לקיר יציב וחזק שכבר קיים בבית.

איזה סוגי חיפוי קיר קיימים?

חיפוי קיר דמוי אבן

כיום, ייצוג ממשי של קיר אבן הנו יקר ולא פשוט להרכבה, ולכן רבים מעדיפים להקים חיפוי קיר של הדפס הבן תלת ממדי ומרשים. חיפוי קיר זה הנו נפוץ מאד, ומשדר יוקרה, פאר ומקוריות. עסקים רבים בוחרים להציב זאת במשרדים, כדי להרשים את הלקוחות והעוברים והשווים וליצור רושם יוקרתי. חיפוי זה מגיע במגוון גזרות, צבעים וסוגי אבן שונים ומרהיבים.

חיפוי קיר דמוי בריקים

מדובר בסוג חיפוי קיר הנפוץ ביותר. בתים רבים לא באמת רוצים לבנות קיר לבנים, מאחר וזה הוא עניין קיר שגם דורש זמן רב ומלכלך את הבית במידה ניכרת. לכן, חיפוי קיר של בריקים, תלת ממדיים וממשיים, יהיה הפתרון המושלם לחזות של לבנים מרשימה. לבנים אלה יכולות לשדר אווירה ביתית, חמה ומשפחתית, ללא מאמץ רב והוצאה כספית רבה ובלוק מושלם ומרהיב.

חיפוי קיר שיש או דמוי שיש

חיפויי קיר שמתלבשים על כל קיר בזכות עבודה של קבלני השיפוץ, ומציגים הדפס של שיש. חיפוי זה תורם לאווירה של פאר וניקון בבית, ומציגים ממש קיר שיש ממשי ומרהיב. השיש עצמו, הוא חומר בעייתי שכן הוא מושך קור, ויוצר אקוסטיקה בעייתית – ולכן חיפוי קיר דמוי שיש הוא הפתרון המושלם ליהנות מכל העולמות והיתרונות וללא חסרונות בדרך.

חיפוי קיר במגוון צורות והדפסים תלת ממדיים

כיום, נוכל למצוא אינספור סוגים של חיפויי קיר, למשל חיפויי קיר בצורות הנדסיות ובריבועיים תלת ממדים, חיפויי קיר בצורות של גלי תלת ממדיים, ועוד מגוון חיפוי קיר מקוריים אחרים. כך תוכלו לעצב את הבית שלכם באופן הפרטי והאישי שמתאים לכם, ובעיצובים מקוריים ומרהיבים שיהפכו אותו להכי שיקי וחם.

חיפוי קיר פולימרי

חיפויי קיר פולימריים עשויים מחומר שעמיד למים במאת האחוזים, ולכן הם מומלצים מאד בחדרי כור, בריכות וכן בחדרי אמבטיה. הם גם קלים לניקיון בזכות החומר הזה, ולכן מומלצים במגוון חדרים ושימושיים שונים.

מה היתרונות בחיפוי קיר?

חיפוי קיר הוא אחד הטרנדים המדהימים ומרשימים ביותר בועלם העיצוב והבנייה בבית בשנים האחרונות בארץ ובכל העולם, וזאת מאחר וחיפוי קיר באמת מאפשר מגוון מעלות ויתרונות שונים, שלא נשיג מקיר גבס רגיל בלבד. לפניכם כמה מהיתרונות השונים של חיפוי קיר שכדאי להכיר:

תקציב נוח משמעותית מהמקור

חיפוי קיר חוסך כסף רב, שכן במקום לקנות לבנים ולבנות קיר לבנים, או לקנות קיר שיש יקר, נוכל לחפות את הקיר בהדפס זה באופן מוזל משמעותית, ומרשים באותה המידה. התקציב של חיפוי הקיר, יכול להוזיל משמעותית את תקציב השיפוץ, ולאפשר לכם להגשים את החלומות העיצוביים שלכם בלי בעיה ובזול. 

עמידות ואיטום

לעומת חומרים שונים כמו גבס ולבנים, חיפוי הקיר יכול להפוך את החדר להרבה יותר מבודד ועמיד ממוקדם, לאטום אותו היטב מקור, רעש, חום ורטיבות, וכך להפוך את החדר לא רק למעוצב ואסתטי, אלא להרבה יותר נעים ונוח.

עיצוב מרהיב, מקורי ויוקרתי

חיפוי הקירות הוא אחד הטרנדים החזקים והמרהיבים בעולם עיצוב הבית והבנייה בעשורים האחרונים, ולכן פותחו כבר אלפי סוגים של חיפויי קיר מרהיבים ומגניבים, שישדרגו משמעותית את הקירות והבית שלנו. 

כיצד לבחור חיפוי קיר מושלם?

בחירת חיפוי קיר, היא בחירה גורלית שהולכת להשפיע על כל עיצוב הבית והנראות שלו. לכן, נרצה לחשוב היטב ולקחת כמה נקודות בחשבון כדי לצלוח את התהליך ולבחור את החיפוי המושלם עבורכם. לפניכם מספר נקודות שיעזרו לכם לבחור את חיפוי הקיר המתאים:

חיפוי קיר פנימי או חיצוני?

השאלה הזו הנה חשובה ,שכן חיפוי קיר חיצוני לרוב נבחר מחומרים שונים לחלוטין, כאלה שיתאימו למזג האוויר ויהיו כמה שיותר עמידים בפני רטיבות ורוחות. חשוב שתכירו כי בחירת חיפוי קיר פנימי, שונה בצורה משמעותית מבחירת חיפוי קיר חיצוני, ומדובר באופציות שונות שחשוב להבדיל בניהם הבדלה מלאה.

חומרים איכותיים ועמידים

חיפוי קיר עשויים להיות מחומרים איכותיים שיחזיקו שונים כמו קיר רגיל, אך עשויים גם להימכר באופן שאינו איכותי ועמיד מספיק. לכן, בדקו היטב שחיפוי הקיר נקנה ממקום איכותי, ועשוי מחומר שבאמת ידוע ככזה המחזיק שנים ללא בעיה. כך תבטיחו שחיפוי הקיר אכן משתלם, יחזיק וימנע עיסוק ובלגן נוסף בנושא בעתיד.

חיפוי קיר שיתאים לחלל ולמטרה

טיפ נוסף הוא לבחור בחיפוי קיר שעשוי מהחומרים המתאימים ביותר למטרה – למשל, במטבח נעדיף חיפוי קיר שקל לנקות במידה ומתלכלך, ובאמבטיה נעדיף חיפוי קיר שעומד היטב בלחות וברטיבות. כל חלל, יעדיף חומר שונה בהתאם למטרה ולפעילויות שתבצעו בו בשגרה. מעבר לבחירת החומר בהתאם למטרה, בחרו גם את העיצוב, הטבע וסוג החיפוי בהתאם גם כן – למשל בחדר האוכל נרצה חיפוי משפחתי, כפרי וחם, בעוד ומחוץ לבית נרצה לשמור על חיפוי קיר חיצוני מרשים ומפואר.

תרומה לאווירה ולעיצוב הבית הכולל

טיפ נוסף שיעזור לכם למצוא חיפוי קיר מושלם, שיתאים בדיוק לבית שלכם וישדרג אותו – הוא חיפוש אחר חיפוי קיר שיתרום לאווירה הכללית בבית, ישדרג את המראה שלו ויעביר את האווירה הרצויה. חיפוי קיר יכול להיות מודרני, מקורי וצעקני עם צורות גאומטריות מגניבות, ויכול להיות גם יוקרתי וקלאסי, עם חיפוי אבן או שיש מרהיבים ויוקרתיים. חשבו על מה היא האווירה והתחושה שתרצו לשדר לבני הבית ולאורחים, ותרכשו בהתאם את החיפוי המושלם עבורכם.

לסיכום

הבחירה בחיפוי קיר טומנת בחובה אופציות בידוד ואיטום, וכן אופציות עיצוביות מדהימות ומגניבות, שיאפשרו לכם להגשים חלומות מבחינה עיצובית, להשיג את האווירה המושלמת והחמה שחיפשתם ולחסוך כסף רב על הדרך. חיפוי קיר חיצוני, שונה מחיפוי קיר פנימי וכדאי להבדיל בניהם כאשר בוחרים את חיפוי הקיר המושלם עבורכם. בבחירת חיפוי הקיר המתאים עבורנו, ניתקל במגוון של אפשרויות כמו חיפוי אבן, חיפוי בריקים, חיפוי שיש וכדומה – וכדי לבחור את הבחירה הנכונה עבורנו, ניקח בחשבון את הייעוד והשגרה שעומדת להתקיים באותו החדר, את ההעדפה האישית שלנו ואת העמידות והאיכות של החומרים. 

מתלבטים לגבי חיפוי קיר? 

צרו איתנו קשר עוד היום ותנו לנו לספר לכם עוד >> 

תוכן העניינים

אודות דוד סיבוני

שמר ניהול וביצוע בע"מ בהנהלת דוד סיבוני – קבלן רשום לעבודות בניה הנדסיות

אנו מבצעים ובונים בתים צמודי קרקע עם מעל 40 שנות ניסיון בתחום הבנייה והשיפוצים  

  • בניה קונבנציונליות ומתקדמות.
  • ליווי צמוד של הלקוח/מזמין העבודה בכל שלבי הבניה עד למפתח
  • קיצור זמן הבניה
  • בידוד טרמי ואקוסטי
  • גימור פנימי נקי
  • עמידה בכל התקנים הישראלים
  • חסכון בכסף.

יצירת קשר