עבודות אלומיניום

אלומיניום, הוא כבר מזמן אחד החומרים השולטים והפופולריים בעולם הבנייה והשיפוצים, ובזכות היתרונות שלו הוא חולש על אלפי בתים בישראל ובעולם. האלומיניום שימושי בעיקר לבנייה של קונסטרוקציות למבנים, לפרגולות, חלונות ועוד רבים – ולכן מדובר בחומר שימושי מאד, שכל אחד צריך לשימוש זה או אחר. כדי להבין ויתר על החומר ועל הטיב שלו, וכן על השימושים השונים שלו וכיצד הוא יכול לדבר אליכם – לפניכם הכל על עבודות אלומיניום.

קצת על החומר אלומיניום 

אלומיניום, בעברית 'חמרן', משמש כאחד החומרים הנפוצים והאהובים בעולם הבנייה, מאחר שמדובר באחת המתכות הקלות הן מבחינת משקל והן מבחינת עיבוד ושינוי תצורה פשוט. כך האלומיניום אומץ בעולם הבנייה למגוון ש לעבודות ושימושים שונים, הן בתור מסגרת וקונסטרוקציה בלבד, אך גם הן בתור חומר חשוף שמעצבים רבים אוהבים להעניק לבית ולשלב שלעצמו. כיום, מפעלים רבים מייצרים תבניות אלומיניום מוכנות מראש למסגור חלונות למשל, או עבור בסיס לגדרות- כך שמדובר בתעשייה שלמה שמתבססת על אלומיניום ומומלצת עבור הבית. 

מה היתרונות של שימוש בחומר אלומיניום?

האלומיניום הוא אחד החומרים האהודים והפופולריים עבור עבודות הבית, ולא בכדי – הוא אכן מחזיק ביתרונות רבים, איכויות ומעלות שהעלו אותו לרמתו והביאו אותו לשלוט בעולם הבנייה ובבית. לפניכם כמה מהיתרונות המשמעותיים של האלומיניום שחשוב שתכירו בביצוע עבודות בנייה – 

הצבע והאסתטיות הטבעית של החומר

כיום בעולם העיצוב המודרני, אפשר להגיד שהמתכת והבטון החשוף, הם הטרנדים החזקים ביותר של העשור האחרון ונראה שהם כאן כדי להישאר. השימוש באלומיניום נפוץ גם כך בזכות הנוחות והאיכויות של המתכת, אך האסתטיקה שאלה יוצרים בבית והצבע החשוף של האלומיניום, הופכים אותו לעוד יותר אהוד, רצוי ובוקש בגזרת עיצוב הבית והבנייה. עבור מי שלא מתחבר לצבע – נהוג לצבוע ולהתגבר על המכשול בלי בעיה, אך הצבע הטבעי שרבים כה אוהבים, מהווה יתרון ועדיפות עליונה לרבים. 

גמישות וקלות ריקוע ועיבוד

האלומיניום אהוד ביותר בגזרת עיצוב ובניית הבית, בזכות האיכויות הייחודיות של המתכת הזו. אלומיניום יכול בקלות להגיע בצורה דקה, שגם נוחה לריקוע, עיבוד ומגיעה במרקמים שונים לבחירתכם. קלות העיבוד של האלומיניום, הופכת אותו לכה נוח בבחינת ריקוע, קיפול ועיצוב החומר לצורה ולשימוש המתבקש.

חומר חזק וקל

איכות נוספת ויתרון ענק של האלומיניום הוא החוזק של המתכת והיציבות שלה, שמאפשרת לה להיות בסיס וקונסטרוקציה של גדרות, פרגולות ואפילו תקרות וכדומה, אך כל זאת יחד עם משקל קל, שמאפשר עבודה נוחה שלא ממוטטת את בסיסי הבית. כל מתכת אחרת, יכלה אמנם להיות חזקה בצורה דומה אך הייתה הרבה יותר כבדה והרסנית ולא נוחה לעיבוד בבית. 

התקציב

מעבר לכל יתרונות ואיכויות החומר, היתרון האדיר והנוסף של שימוש באלומיניום ועבודות אלומיניום הוא התקציב הנוח שהמתכת מאפשרת. אלומיניום הוא מתכת חזקה, קלה ונוחה לשימוש – והיא אפילו אחת הנוחות מבחינת עלויות, ועלויותיה באמת נמוכות ונעימות יותר ביחס לכל שאר המתכות המוצעות לעבודות בית.

עמידות

מתכות רבות שאנו נוהגים לבנות עמם ולהשתמש בהם, צוברות חלוקה ועוברות קורוזיה מהר מאד, מצב שאין ממנו הרבה אפשרויות יציאה וחזרה, וגורם לנו להוצאות כלכליות נוספות, לצביעה מיותרת וכדומה. אלומיניום לעומת זאת, הוא חומר שידוע כיותר עמיד יחסית למתכות אחרות מן הקורוזיה והחלודה, ואפילו מרוחות ונזקי מזג אוויר.

אטימות

יתרון חשוב ונוסף הוא שאלומיניום נחשב לחומר שאוטם היטב את החדר, עניין חשוב שכן מדובר במתכת שמשתמשים בה לחיפוי קירות ולמסגרת עבור חלונות ודלתות. האטימות הזו מעולה גם כנגד לכלוך, זיהומים וחיידקים שכן האלומיניום אטום בפניהם ושומר על ניקיון וטוהר בבית.

יתרון ירוק וסביבתי

יתרון נוסף שחשוב כל כך בימים אלה, הוא העובדה שאלומיניום היא מתכת שניתנת לגמרי למחזור ולשימוש מחודש. ניתן למחזר את האלומיניום לאחר שיפוץ או סיום השימוש, באופן בו הוא עדיין שומר על התכונות שלו וניתן להשתמש בו לצרכים אחרים באופן חופשי.

אילו עבודות אלומיניום הינן הנפוצות בשיפוץ הבית?

עבודות אלומיניום, נפוצות מאד במגוון של סוגים ותחומים שונים, ולכן הן נמצאות באופן כזה או אחר בכל בית ובית בישראל. לפניכם חלק מעבודות האלומיניום הנפוצות בתחום הבנייה בישראל:

בניית פרגולות

פרגולות בישראל נבנות בכמה חומרים שונים כמו עץ ומתכות שונות, ואלומיניום גם כאן מתפקד כאחד השחקנים הבולטים בזירה. האלומיניום מתאים בדיוק לבניית קונסטרוקציה של פרגולה, מאחר ומדובר בחומר קל משקל אך חזק ויציב מספיק בשביל להחזיק את הגג בחצר הבית. האלומיניום נהדר לשם בניית פרגולות גם כי הוא נשמר לאורך זמן, ולא נדרש לתחזוקה הרבה שעץ מצריך. 

גדרות ושערים

אלומיניום הוא אחד החומרים הנפוצים והאהודים גם עבור בנייה והתקנה של גדרות ושערים והוא כבר חולש על אלפי גדרות בישראל. מדובר בפתרון מעולה לגידור הבית מאחר והאלומיניום מציע גם מבחר של מרקמים, ועמידות רבה בפני גשמים (לאחר צביעה כנגד קורוזיה) ורוחות. 

דלתות וחלונות

אלומיניום הוא חומר מושלם לבנייה ועיטור של חלונות ודלתות, מאחר והוא חומר קל וחזק יחדיו. היתרונות הללו הופכים אותו לכה אהוב ונפוץ בבניית חלונות, וגורמים לו להיות באמת אחד מהחומרים המועדפים לשימושים שונים בבית. מעבר לכך, הצבע הטבעי של האלומיניום מתאים בדיוק לעיצוב מודרני בבית, ומשתלב היטב עם כל פלטת צבע אחרת ששלטת בחדר בו מותקן האלומיניום.

חיפויי קיר מאלומיניום

חיפויי קירות הוא תהליך נפוץ בו מעטרים את הקירות החיצוניים או הפנימיים של הבית, הן עבור מניעים אסתטיים ועיצוביים והן עבור בידוד של חום וקור. אלומיניום, הוא חומר מושלם עבור חיפויי קיר, הן בזכות הצבע שלו והן בזכות, הקלות, התקציב והעמידות.

איך לדעת שבחרתם בעסק הנכון לעבודות אלומיניום?

עסק מעולה ומומלץ לעבודות אלומיניום, יהיה עסק שמחזיק באמת הבנה ובתאוריה המלאה של החומר ושל השימושים השונים שלו. כיום, קבלנים ושיפוצניקים רבים עובדים עם אלומיניום אך לא יודעים גם למגן אותו בפני קורוזיה, או להגמיש ולעבד אותו בצורה המקצועית והאסתטית. מהסיבה הזו, וודאו שבחרתם בחברה מומלצת, שממליצים עליה ונהנים מהשירות שלה וכן שמחזיקה בניסיון ובתאוריה המספקים והנדרשים. עבודות אלומיניום הולכות להוות את הבסיס והקונסטרוקציה לחלקים שונים בבית, וזה בהחלט לא המקום להתפשר ולהסתפק בעבודה בינונית. 

האם ניתן לצבוע אלומיניום?

אלומיניום הוא חומר שאכן עמיד בפנים חמצון ומים יותר ממתכות אחרות, אך עדיין בעבודות אלומיניום מקצועיות ימליצו לכם להגן עליו גם בצבע מונע קורוזיה או בחומרים מתאימים. לכן, כמובן וצביעת אלומיניום היא אפשרית ופשוטה – אך מומלץ לבצע זאת רק עם חומרים וצבעים נוגדי חמצון שיגנו על החומר שמתחת ולא יצברו חלודה ונזקים שיחלישו את החומר והנראות שלו. 

לסיכום

חומר האלומיניום הוא חומר מומלץ ואהוד בתעשיית הבנייה ועיצוב הבית, בגלל שלל היתרונות המדהימים והמעולים שלו. מדובר למשל הן בחומר זול, אסתטי ויפה, קל מבחינת משקל ונוח לעיבוד, אטום ועמיד ועוד רבות. לכן, הוא הפך לאחד הנפוצים והאהובים בגזרת עבודות האלומיניום בבית, עבור שלל צרכים כמו חיפויי קיר, מסגרות לחלונות ולדלתות, הנחת תקרות וחדרי שמש ועוד. חומר האלומיניום גם ניתן לצביעה מיוחדת, שתמנע ממנו להחליד ולפתח קורוזיה בקלות.

מתלבטים לגבי עבודות אלומיניום?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם להחליט 🙂

תוכן העניינים

אודות דוד סיבוני

שמר ניהול וביצוע בע"מ בהנהלת דוד סיבוני – קבלן רשום לעבודות בניה הנדסיות

אנו מבצעים ובונים בתים צמודי קרקע עם מעל 40 שנות ניסיון בתחום הבנייה והשיפוצים  

  • בניה קונבנציונליות ומתקדמות.
  • ליווי צמוד של הלקוח/מזמין העבודה בכל שלבי הבניה עד למפתח
  • קיצור זמן הבניה
  • בידוד טרמי ואקוסטי
  • גימור פנימי נקי
  • עמידה בכל התקנים הישראלים
  • חסכון בכסף.

יצירת קשר