עבודות גבס

עבודות גבס הן עבודות שכולנו נצטרך במהלך חיינו, הן למען בנייה של בית חדש והן למען שיפוץ בסיסי בבית ותיקון פגמים ושחיקות בו. כיום, כל בית מתבסס על עבודות גבס ומדובר בעבודות אלמנטריות מגוונות שנעשות בבית, כמו בניית קירות, נישות, מדפים ותקרות גבס ועוד רבים. כדי להבין מה הן בדיוק עבודות גבס ומדוע אתם צריכים אותם – לפניכם הכל על עבודות גבס.

קצת על החומר גבס

גבס הוא חומר זול וזמין שמשתמשים בו ברוב עבודות הבנייה והשיפוצים בארת ובעולם. הגבס אינו חומר חזק שכן הוא עלול להתפורר ולהתנפח – ולכן משתמשים בו רבות לציפוי של קונסטרוקציות קיימות שמהוות לו בסיס מתכתי וחזק. הגבס מגיע באופן של לוחות גבס, אשר מרכיבים וממסמרים לקונסטרוקציה. הגבס הוא חומר שנחצב במחצב סולפטי ולאחר מכן הופך לגבס התעשייתי והמוכר במפעלים השונים בעולם.

מה היתרונות של עבודות גבס ושל השימוש בחומר זה?

הגבס, נחשב לאחד החומרים הנפוצים ביותר בעולם הבנייה והשיפוצים, ולא בכדי – הוא מחזיק ביתרונות רבים ומדהימים שהביאו אותו להיות כה פופולרי ולחלוש על כל בית ובית בישראל. לפניכם קצת מהיתרונות המרכזיים שלו שכדאי להכיר וללמוד:

משך עבודה פשוט וקצר

לעומת שאר החומרים שעשויים לבנות לנו קירות או תקרות, הגבס מאפשר את העבודה הקצרה והנוחה ביותר. בניית קיר ממתכת או מבלוקים, יידרשו קונסטרוקציות מורכבות יותר וזמן עבודה רב יותר, שגם יעלה יותר וידרוש מכם יותר זמן שיפוץ – בעוד ובניית קיר גבס תיקח כמה שעות בלבד.

בידוד ואיטום

מאחר וקירות גבס הם קירות ריקים ויש תמיד קצת מרווח בין שני לוחות הגבס בקונסטרוקציה, ניתן להציב בתוכם חומרים מבדדים שונים שיבדדו את הקיר בצורה מעולה ומשמעותית. בנייה בגבס עם בידוד נחשבת לאחת השיטות המבודדות רעשים באופן המיטבי, וקבלני הבנייה והגבס המקצועיים ידעו גם להוסיף בידוד משמעותי.

תקציב נוח

מעבר לכל היתרונות, היתרון הכיפי והמושך ביותר הוא שגם מדובר בחומר מעולה אך זול והוגן למדי. העלויות של עבודות גבס אינן כה גבוהות כמו בנייה בחומרים אחרים, ולא מדובר בחומר יקר או נדיר. בבנייה של בית או בשיפוץ, גם כך אנחנו מוציאים כסף רב, ובנייה בגבס ועבודות גבס הן הפתרון המושלם לביצוע כל חלום ופנטזיה שתרצו במבנה, בזול ובתקציב הגיוני ופשוט.

יתרון ירוק וסביבתי

מעבר לשלל היתרונות, הגבס הוא גם חומר שמבוסס על חומרים טבעיים וירוקים, שמתכלים ולא פוגעים בסביבה כלל. מאחר והוא מבוסס על חציבה ואבן טבעית, הוא גם לא מזיק לסביבה וחוזר אליה באופן טבעי.

נוח לשינויים ולצביעה

לעומת חומרים רבים אחרים, שקשה לצבוע אותם, לעבד אותם ולבצע בהם שינויים – קיר הגבס מחזיק שנים עם אותו לוח גבס, כאשר ניתן בקלות לבצע בו שינויים, ולהוסיף עוד ועוד שכבות של צבע בלי בעיה.

תהליך נקי שלא מזיק לבית

יתרון נוסף שתמיד משמח וחשוב להזכיר, הוא העובדה שתהליך של הצבת קירות גבס, תקרות גבס וכדומה, יוצר מעט מאד לכלוך ונזקים בבית. תהליך השיפוץ והבנייה, אמנם תורם לבית ומחדש אותו אך גם רבות גורר נזקים ופגמים שונים. הצבה של עבודות גבס לרוב שומרת על ניקיון ונעשית בפשטות ובקצרה.

מה השימושים הנפוצים בעבודות גבס?

עבודות גבס הנן כה נפוצות, וזה הוא למעשה החומר הנפוץ ביותר בכל בית, ששולט בעולם קבלנות הבנייה ועיצוב הבית. כדי להבין יותר למה הוא משמש ומדוע הוא כה נפוץ, לפניכם השימושים הנפוצים ביותר בעבודות גבס:

בניית קירות גבס

בנייה של קירות גבס היא אחת הבניות הנפוצות והנוחות ביותר בארץ. בניה ש לקיר גבס אפשרית על ידי קבלן בנייה או קבלן גבס המתמחה בסוג בנייה זה. הבנייה דורשת הקמת קונסטרוקציה מתכתית, עליה מורכבים לוחות הגבס שנבחרו משלל סוגי לוחות הגבס הקיימים. חלל הקיר שנוצר בין שני לוחות הגבס, נותר ריק או ממולא בצמר או חומרים מבודדים אחרים, כדי לבודד את החדר כמה שניתן ולהיות חסין מרעשים.

תקרות גבס

בנייה של תקרות גבס מאפשרת הנמכה של תקרת הבטון הקיימת, כדי להשיג תקרה נמוכה יותר למען תאורה, או למען הכנסה של מערכות מזגן, חשמל או הגברה בתוכה. 

ציפוי גבס

עבור אלה שבחרנו לבנות קירות אחרים, כדי שיהיו למשל מבודדים יותר או זולים יותר, ישנה האופציה לצפות את אלה בגבס, כדי לאפשר עדיין את מרקם הגבס הנוח לצביעה ותפעול.

תוספות ואיבזורים שונים

מעבר לבנייה של קירות ותקרות ובעצם בנייה של אלמנטים בסיסיים ויסודיים בבית – גבס שימושי גם לכל תוספת ואבזור שונה שתרצו בבית, כמו בנייה של מדפים, נישות שונות, וכל תוספת שעולה על דעתכם. מדובר בחומר גמיש שיכול להתאים לכל בנייה שהיא, בקלות ובזול.

איך עובד תהליך הבנייה בגבס?

כל עבודת גבס תגרור תהליך מעט שונה, בהתאם למקרה המדובר ובהתאם לראייתו של קבלן הבנייה האחראי על המבנה. התהליך יתחיל תמיד בתכנון ובהקמה של קונסטרוקציה, ורק בהמשך יתחיל שלב המילוי והחיפוי בגבס. תהליך הקונסטרוקציה יכלול העמדה של מוטות מתכת ואלומיניום, ולאחר מכן הנחה של לוחות גבס על זאת וקיבועם. רק בסוף התהליך, נעבר לצביעה ולחיפוי הסופי. במהלך תהליך הבנייה, רבות שמים חומרים מבודדים כמו צמר חומר מבודד אחר, שישמור על אקוסטיקה נכונה ובדידו מהרעש שמחוץ לחדר.

איזה סוגי לוחות גבס קיימים?

ישנם כמה סוגים של לוחות גבס שקיימים ושולטים בזירת עבודות גבס בעשורים האחרונות. הלוחות אמנם דומים במראה אך שוני בעמידות, בבידוד ובשלל מאפייני הגבס השונים. לפניכם כמה מסוגי לוחות הגבס הנפוצים שחשוב להכיר עבור עבודות גבס:

לוח גבס לבן – מדובר בסוג הנפוץ ביותר שקיים ברוב הבתים והמשרדים בישראל, הוא נחשב לחומר נוח לעבודה שגם מתקמר בקלות ומתאים לכל תקציב.

לוח גבס ורוד או אדום – לוח גבס ורוד או אדום הוא לוח גבס שמתאים במיוחד לסביבות של חום ואש, מדובר בשרוג שיכול להתאים ולהועיל בכל בית פרטי אך במיוחד בעסקים ובמסעדות למשל שחשופות לאש ולבישול.

לוחות גבס כחולים ועמידים למים – ישנם פיתוחים שונים בתחומי לוחות הגבס שחודרים לטרנד הגבס בשנים האחרונות, ותחת מחיר ותקציב גבוה תוכלו ליהנות גם מסוגים חדשים כמו גבס שעמיד בפני מים וכדומה.

לוח גבס ירוק – לוח גבס ירוק הוא סוג של לוח גבס המתאים במיוחד לסביבות רטובות ולחות כמו חדרי האמבטיה למשל, שעשויות לסכן את הגבס הרגיל בשחיקה והתפוררות. 

כיצד לדעת אם אתם צריכים עבודות גבס או חומרים אחרים?

עבודות גבס, יכולות להתאים כמעט לכל צורך ולכל שאיפה שיש לכם ושתרצו לשנות ולבצע בבית שלכם – אם ברצונכם לבנות חדר, להוסיף קיר, לבודד רעש, להוסיף מדפים ונישות, או לבנות תקרה נמוכה יותר עם מערכות הגברה ותאורה, וכדומה. כמובן שכדי לוודא באמת התאמה של עבודת הגבס לבית ולמבנה שלכם, וכן לצרכים ולשאיפות שלכם – כדאי להתייעץ עם בעלי המקצוע וקבלני הבניין, שיוודאו בדיוק איזה עבודות ואיזה קבלנות אתם צריכים כדי להגשים את המטרות הללו. צרו קשר עם בעלי המקצוע, וודאו התאמה והתחילו ליהנות מהפירות ומהשינויים המדהימים שמאפשרות עבודות הגבס.

מתלבטים לגבי ביצוע עבודות גבס? 

תנו לנו לעזור לכם – צרו איתנו קשר היום ונשמח לספר לכם עוד.. 

עבודות גבס
עבודות גבס
תוכן העניינים

אודות דוד סיבוני

שמר ניהול וביצוע בע"מ בהנהלת דוד סיבוני – קבלן רשום לעבודות בניה הנדסיות

אנו מבצעים ובונים בתים צמודי קרקע עם מעל 40 שנות ניסיון בתחום הבנייה והשיפוצים  

  • בניה קונבנציונליות ומתקדמות.
  • ליווי צמוד של הלקוח/מזמין העבודה בכל שלבי הבניה עד למפתח
  • קיצור זמן הבניה
  • בידוד טרמי ואקוסטי
  • גימור פנימי נקי
  • עמידה בכל התקנים הישראלים
  • חסכון בכסף.

יצירת קשר