שיפוץ דירות

כל דירה תידרש לשיפוץ ותחזוקה בסיסית כל כמה שנים, גם כדי לשפץ בה פגמים ותקלות שעלולים להפריע לשגרת חייכם ולמנוע מכם להתנהל בנוחיות המרבית בבית, אך גם עקב רצון לרענן את הבית, לשפר את העיצוב שלו ולרכוש עבורו אסתטיקה חדשה ובהתאם אווירה חדשה ומרגשת. כדי לבצע שיפוץ דירות באופן המיטבי, כדאי להכיר כיצד מומלץ לעשות זאת, וכיצד תוכלו לבחור לעצמכם הן את התקציב והן את בעל המקצוע המושלם בשביל המשימה. לפניכם הכל על שיפוץ דירות.

מתי נבצע ונצטרך שיפוץ דירות?

שיפוץ דירות הוא תהליך שנבצע בדירה בכל כמה שנים או עשורים, כדי לחדש, לרענן או לתקן בה פגמים שחייבים בעל מקצוע. ישנם האנשים שיהיו מעוניינים בשיפוץ רק פעם בחיים, וישנם גם כאלה שיצטרכו שיפוץ בכל שנה. העניין נתון להחלטתכם, ויכול כמובן לנבוע מכמה דחפים ורצונות שליבכם נושא. שיפוץ דירות מתבצע בכמה מקרים שונים ונפוצים, למשל:

  • רכישת דירה וכניסה לדירה חדשה – במקרים בהם אנחנו נכנסים להתגורר בדירה חדשה, או שרכשנו דירה ועלינו כעת להכשיר אותה ולהתאים אותה לטעם שלנו, נבצע שיפוץ דירות שיבטיח שהדירה נקייה, רעננה ומוכנה לכניסתנו, ללא פגמים ובחירות עיצוביות שמתאימות יותר לדיירים הקודמים מלנו.
  • פגמים שונים וצורך בחידוש – פעמים רבות לאחר 5 – 10 שנים בדירה ללא שיפוץ, הקירות כבר ישחירו, ויתגלו פגמים שונים בבית כמו רטיבות, פטריות וכדומה, שידרשו שיפוץ ובלעי מקצוע שיחזירו את הדירה למצב האיכותי והנוח שמגיע לכם.
  • ריענון העיצוב, האסתטיקה והאווירה של הדירה – שיפוץ דירות נפוץ אמד פשוט כאשר אנחנו רוצים לבצע איזה ריענון לבית, לשנות בו את הצבעים והעיצוב ולהוסיף אווירה רעננה חדשה. הרבה פעמים פשוט נמאס לנו מהעיצוב הנוכחי, ושדרוג של הבית על ידי שיפוץ ושינוי פלטת הצבעים שלו, יכולים ממש להקפיץ ולשנות את האווירה בו לטובה.

מה כולל שיפוץ דירות?

שיפוץ דירות, יכול למעשה לכלול כל שינוי ותהליך שאתם מעוניינים לבצע בדירה שלכם, באופן חופשי וזורם לחלוטין. ישנם שיפוצי דירות שבעלי הדירה בוחרים רק למלא וליישר את הקירות ולצבוע אותם, ובאותה מידה דירות שמעוניינות להוסיף או לשבור קיר מסוים, לתקן פגמים ולבצע מגוון עבודות שיפוץ שונות בתוספת לצביעה ולריענון הצבעים בדירה. 

איך נדע כיצד לשפץ את הדירה ונבחר את העיצוב?

שיפוץ הדירה, יכול בעצם להתבצע איך שתרצו ובהתאם לפנטזיה או חלום עיצובי שיש לכם בראש ושראיתם בעבר. כדי לדעת כיצד לבחור את הצבעים הנכונים ולעצב את הבית בעצמכם, כדאי קודם כל להתחיל בלקחת השראה מכל מיני אתרים ומגזינים של עיצוב לבית – אלה יבטיחו מתן של מגוון רעיונות, וכך תוכלו לראות במו עיניכם כיצד נראה כל צבע, ומה הכי מושך ומרגש אתכם ותרצו גם. מעבר לכך, גם התייעצות עם קבלן שיפוצים שבחרתם או עם החנות ממנה רכשתם את הצבעים, יכולה לתרום הרבה לבחירה שלכם ולתת לכם השראה ומידע נחוצים. החלק הכיפי הוא שתוכלו באמת להתפרע, וללכת על כל רעיון שמתאים לכם ושראיתם בעבר באיזה קפה והתאהבתם בו.

כיצד לדעת שבחרתם בקבלן שיפוצים נכון?

ביקורות והמלצות

ראשית וכמו בכל דבר, מומלץ קודם כל לבחון ביקורות והמלצות, לשמוע מגולשים באתרי האינטרנט או ממכרים מה ההתרשמות שלהם לגבי הקבלן או החברה וכמה הם היו מרוצים מהם. כך תוכלו להיחשף אולי לפרטים חשובים מתוך ניסיונם של אחרים, ולבסוף להיות רגועים וסמוכים שבחרתם בחברת שיפוץ מקצועית, אמינה ומומלצת.

התרשמות מגלריה ותיק עבודות

אופציה נוספת לוודא שבחרתם בחברת בניה ושיפוצים מומלצת ונהדרת היא לבחון אתר האינטרנט של החברה או הקבלן, לבחון ולהתרשם מעבודות קודמות, לראות תמונות ועיצובים קודמים, וכך לראות ולהיות בטוחים שמדובר בחברה מקצועית, עם צבעים ובעלי מקצוע נהדרים שהעבודה שלהם מוצאת חן בעינכם.

תקציב ויחס לשוק

התמחור של קבלן שיפוצים, יכול לספר לכם לא מעט על האופי והמקצועיות שלו. חברה שלוקחת מחיר די ממוצע וסביר, יכולה להיות בדיוק החברה המתאימה, האמינה והמקצועית עבורכם. אחרי הכל, הממוצע והמחיר הנפוץ בשוק, יהיה פחות או יותר זה שתרצו ותצטרכו לשלם, ובמידה וחברת שיפוץ מציעה מחירים נמוכים מדי, זה הזמן לחשוד שמדובר בעבודה לא מקצועית ואיכותית ברמה מספקת. אחרי הכל השיפוץ צריך להחזיק לפחות עשור כדי שנהיה מרוצים ממנו, וחברה שדורשת מעט מדי – עשויה להיות כזו שמתפשרת על איכות החומרים והשקעת העבודה.

יחס חם ואינטואיציה אישית

דרך נוספת לוודא שבחרתם בחברה נכונה ולהרגיש בטוחים תחת קורת גגה של חברת שיפוץ הדירות שברצונכן לקבוע עמה שיפוץ היא לבחון את היחס, הייעוץ וההקשבה שאתם סופגים מחברת השיפוץ, וללכת עם האינטואיציה והתחושות בטן שלכם. חברה שמרגישה לכם פשוט לא נכונה, ושאינכם מקבלים בה את מלוא ההקשבה, הליווי וההסבר הנדרש – עלולה לאכזב אתכם ולא לרצות אתכם בתהליך העבודה, שאחרי הכל חייב להיות משותף בינכם ובין חברת שיפוץ הדירות. 

איזה אזורים בדירה שלנו כדאי לכלול בשיפוץ דירות?

מאחר ושיפוץ דירה, משתלט על אזורים בבית ומונע מאתנו להשתמש בחדר מסוים לזמן מה ועד לסיום השיפוץ, כדאי לבצע את השיפוץ באופן הדרגתי שיאפשר לכם בכל פעם, לסגור רק חדר אחד בלבד ולהמשיך לחיות בנוחות האפשרית בשאר חלל הבית. על נושא זה, מומלץ לכל משפחה ודירה להיעזר בחברת הייעוץ, שכן חברת השיפוץ תייעץ לכם מה הסדר הנכון ושהכי יתאים לכם ולשגרת חייכם. 

באשר לשאלה אילו חללים לכלול בשיפוץ בכלל מראש, העניין נתון להחלטתכם, ולרוב בוחרים לקוחות רבים לשפץ כבר את כל הבית, או את כל החללים שדורשים לטעמכם ריענון ועיצוב מחודש, כדי לסיים עם שלב השיפוץ לעשור הקרוב ולחדש אם כבר את כל הבית למראה אחיד. עם זאת, רבים בוחרים באופן פרטני לשפץ את המטבח בלבד, כי הוא היחיד שמרגיש להם כרגע מיושן ופגום. הכל נתון להחלטתכם, ולנוחות שלכם בחללי הבית השונים.

מתי הזמן הנכון לבצע שיפוץ דירות?

מאחר ושיפוץ דירות עלול לקחת כמה שבועות ואף חודשים בהתאם לגודל ההזמנה והשינויים שאתם מעוניינים לבצע בדירה – כדאי להתחיל כבר עכשיו וכמה שיותר מוקדם, כדי כבר לראות את התוצאות ולסיים עם התהליך בקרוב. שיפוץ עלול להפריע לשגרת הבית, במיוחד אם הוא נגרר כמה ימים ומתרחש למשל במבטח או בשירותים, וכך מונע מכם להשתמש בהם באופן חופשי. לכן כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם כדי גם לסיים בקרוב, ולתכנן את השיפוץ בתקופת זמן שיהיה לכם נוח להשקיע בה את הזמן, הזמינות וחופש המחשבה שנדרש בשביל פעולות השיפוץ.

על מה צריך לחשוב לפני שיפוץ הדירה?

לפני שיפוץ דירה יש כמה פרמטרים שצריך לחשוב עליהם ולקחת בחשבון. ראשית נרצה להבין מה אנחנו מעוניינים לשפץ, איזה אזורים בבית הכי זקוקים לשיפוץ והאם מלבד צביעה ועיצוב מחודש, יש צורך בשיפור נזקים ופגמים שונים ברחבי הבית שנרצה להכליל גם כן לשיפוץ. מעבר לכך, נרצה להבין מה התקציב שלנו לשיפוץ וכמה כסף נזיל יש לנו כדי לחדש ולרענן את הבית, ובהתאם נחליט אם ניקח קבלן שיפוצים או לא, ונחליט מה כמות החדרים בבית שנשקיע בהם בשיפוץ. עת של שיפוץ היא עת של סדר ועיצוב מחודש, וכדאי להתכונן בהתאם כמה שאפשר מבחינת החלטות ושאיפות מראש.

מתלבטים לגבי שיפוץ הדירה?

צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה עבורכם !

תוכן העניינים

אודות דוד סיבוני

שמר ניהול וביצוע בע"מ בהנהלת דוד סיבוני – קבלן רשום לעבודות בניה הנדסיות

אנו מבצעים ובונים בתים צמודי קרקע עם מעל 40 שנות ניסיון בתחום הבנייה והשיפוצים  

  • בניה קונבנציונליות ומתקדמות.
  • ליווי צמוד של הלקוח/מזמין העבודה בכל שלבי הבניה עד למפתח
  • קיצור זמן הבניה
  • בידוד טרמי ואקוסטי
  • גימור פנימי נקי
  • עמידה בכל התקנים הישראלים
  • חסכון בכסף.

יצירת קשר